Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai


Plastikiniai langai dėl savo efektyvumo, patvarumo ir lengvos priežiūros yra plačiai naudojami įvairiuose pastatuose. Tačiau, kaip ir bet kuris kita namų įrenginys, plastikiniai langai neapsaugoti nuo įvairių problemų, iš kurių viena yra užstrigimas. Langas, kuris neatsidaro, gali sukelti nemažai nepatogumų ir netgi streso, ypač jei tai įvyksta netinkamu metu. Tad ką daryti, kai susiduriate su užstrigusiu plastikiniu langu?

Šiame straipsnyje pateiksime praktinius patarimus, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, kaip išvengti tokių problemų ateityje, ir kada geriausia kreiptis pagalbos į profesionalus. Pateikdami aiškius žingsnius ir svarbius patarimus, padėsime jums susidoroti su užstrigusiais langais efektyviai ir saugiai.

Plastikiniai langai dėl savo ilgaamžiškumo, gero šilumos ir garso izoliavimo bei santykinai lengvos priežiūros yra populiarus pasirinkimas tiek naujos statybos, tiek renovuojamuose namuose. Vis dėlto, kartais net ir geriausi langai gali sutrikti. Vienas iš dažniausių gedimų – užstrigęs langas, kurio neįmanoma atidaryti. Šiame straipsnyje apžvelgsime veiksmus, kuriuos galite atlikti prieš kreipdamiesi į specialistus.

Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai
Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai

Žingsniai, kuriuos reikėtų atlikti prieš pradedant remontą:

 1. Saugumo patikrinimas:
  • Įsitikinkite, kad nėra pažeistų ar laisvai kabančių langų dalių.
  • Užtikrinkite, kad darbo vieta būtų saugi, ir, jei langas aukštai, kad stovite ant tvirtos ir stabilios pakopos ar kopėčių.
 2. Garantijos tikrinimas:
  • Jei langas yra naujas arba įdiegtas ne taip seniai, patikrinkite garantijos sąlygas. Garantija gali apimti nemokamą remontą ar keitimą.
  • Išsaugokite visus dokumentus, pvz., pirkimo kvitą ar sutartį, kurie gali būti reikalaujami garantiniam aptarnavimui.
 3. Dokumentacijos peržiūra:
  • Peržiūrėkite montavimo ir eksploatavimo instrukcijas, kurios dažnai pateikiamos su lango komplektu. Čia gali būti nurodyti specifiniai patarimai ar nurodymai būtent jūsų langų modeliui.
  • Jeigu pastebėjote, kad problema yra susijusi su specifinėmis lango dalimis, instrukcijose gali būti pateikti jų reguliavimo ar priežiūros patarimai.
 4. Įrankių paruošimas:
  • Paruoškite reikiamus įrankius, tokie kaip atsuktuvai, replės, ir galbūt specializuotus langų reguliavimo įrankius.
  • Jei reikia, paruoškite alyvą ar tepalą, kuris gali padėti sutepant užstrigusias dalis.
 5. Savarankiškas remontas ar specialisto pagalba:
  • Įvertinkite savo įgūdžius ir patirtį atliekant namų ūkio remontus. Jei nesate tikri savo galimybėmis, gali būti protinga kreiptis į profesionalą.
  • Jei nuspręsite atlikti remontą patys, pradėkite nuo paprastesnių procedūrų, pavyzdžiui, reguliavimo ar smulkių detalių tepimo, vengdami sudėtingų mechanizmų išardyto.
Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai
Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai

Žingsniai užstrigusio plastikinio lango atidarymui:

Patikrinkite Užrakto Mechanizmą

 1. Užrakto patikrinimas:
  • Tikrinkite, ar rankenėlė visiškai pasisuka iki galo. Sunkumai sukant rankenęlę dažnai atsiranda dėl kaupiasi dulkių, purvo ar apledėjimo.
  • Jei pastebite, kad rankenėlė vis dėlto nesukasi sklandžiai, tai gali būti pagrindinė užstrigimo priežastis.
 2. Tepimas:
  • Jei rankenėlė sukasi sunkiai, tepkite ją specialiu plastikinių langų tepalu arba silikono alyva. Tai padės atpalaiduoti mechanizmą ir pagerinti jo judėjimą.
  • Atminkite, kad naudojant netinkamus tepalus, pavyzdžiui, aliejinius ar riebius tepalus, gali būti sugadintos plastikinių langų detalės.

Pažiūrėkite ar Neišsikreipė Langas

 1. Patikrinkite tarpus:
  • Jeigu langas atrodo netolygiai uždarytas arba iškrypęs, varčia gali būti neišsilaikiusi teisingoje padėtyje. Tai gali atsirasti dėl natūralios medžiagų plėtimosi ir susitraukimo keičiantis temperatūrai, ar dėl ilgalaikio naudojimo.
  • Netolygūs tarpai tarp langų rėmo ir varčios gali reikšti, kad varčia susidėvėjusi ir reikalingas jos sureguliavimas.
 2. Lango reguliavimas:
  • Dauguma plastikinių langų turi reguliavimo varžtus kampiniuose jungtyse arba apatiniuose bei viršutiniuose kamščiuose.
  • Norėdami sureguliuoti lango varčią, atsukite šiuos varžtus ir švelniai pakelkite arba nuleiskite varčią. Tai gali padėti langui vėl grįžti į teisingą padėtį ir užtikrinti sklandesnį atidarymą ir uždarymą.
  • Reguliavimas turėtų būti atliekamas atsargiai, kad nebūtų pažeisti lango mechanizmai ar rėmo struktūra.

Išardykite Rankenėlę

 1. Rankenėlės nuėmimas:
  • Rankenėlę atsukite atsargiai, kad nepažeistumėte jokios dalies. Ji paprastai tvirtinama varžtais, todėl jums reikės atitinkamo dydžio atsuktuvų.
  • Atidarius rankenėlę, bus galima patikrinti, ar nėra laisvų ar sulūžusių dalių, kurios gali trukdyti jos veikimui.
 2. Užrakto mechanizmo tikrinimas:
  • Pašalinus rankenėlę, patikrinkite užrakto mechanizmą. Jis gali būti sugedęs ar susidėvėjęs, dėl ko langas neatsidaro.
  • Jei mechanizmas yra pažeistas, paprastai geriausia yra jį pakeisti. Svarbu pirkiniuose pasirinkti tinkamą dalį, atitinkančią jūsų langų modelį.

Išvalykite ir Patikrinkite Tarpines

 1. Tarpinių valymas:
  • Švarios tarpinės užtikrina, kad langas užsidarytų sandariai ir nebūtų pralaidus orui bei drėgmei.
  • Tarpinių valymui galite naudoti švelnų ploviklį ir vandenį, o sudėtingesnėms nešvaroms pašalinti – specialius valiklius.
 2. Tarpinių pakeitimas:
  • Jeigu tarpinės yra įtrūkusios, sudrėkusios arba kitaip pažeistos, jos turėtų būti pakeistos naujomis, kad langas vėl užsidarytų sandariai.
  • Pakeitimas turėtų būti atliekamas atidžiai, kad naujos tarpinės būtų įdėtos teisingai ir nekiltų problemų ateityje.

Kada Kreiptis į Profesionalus?

Jei visa tai nepadėjo arba jei pastebėjote, kad problema yra rimtesnė (pvz., lūžęs mechanizmas arba stipriai iškrypęs langas), geriausia būtų kreiptis į profesionalus. Svarbu nesiekite per daug jėgos taikyti ir netrinkite lango – tai gali tik pabloginti situaciją.

Plastikinių langų gedimai – tai nemaloni, bet dažniausiai sprendžiama problema. Laiku atliekama priežiūra ir teisingas naudojimas gali užkirsti kelią daugeliui gedimų. Vis dėlto, jei susidūrėte su užstrigusiu langu, šie patarimai gali padėti jums atidaryti langą be papildomos pagalbos. Visuomet atminkite, kad saugumas yra pirmiausia, ir nedvejodami kreipkitės į ekspertus sudėtingesnėms problemoms spręsti.

Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai
Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą: Praktiniai Patarimai

D.U.K.: Kaip Atidaryti Užstrigusį Plastikinį Langą

Klausimas: Kokie pirmieji žingsniai, kai pastebiu, kad langas neatsidaro? Atsakymas: Patikrinkite langą vizualiai – įvertinkite, ar nėra akivaizdžios mechaninės kliūties ar neįprasto pasvirimo. Taip pat pasitikrinkite, ar rankenėle lengvai juda į įprastines pozicijas, nes tai gali rodyti vidaus mechanizmo problemą.

Klausimas: Ar yra kokių paprastų triukų, kurie galėtų padėti atblokuoti langą? Atsakymas: Galite pabandyti švelniai pakratyti langą iš įvairių pusių, kad pašalintumėte galimą laisvą užstrigimą. Kartais rankenėlės pasukimas į atidarymo poziciją ir lengvas paspaudimas į rėmo kryptį gali atblokuoti užstrigusį mechanizmą.

Klausimas: Kada verta pabandyti reguliuoti langą pats? Atsakymas: Jei esate patyręs “pasidaryk pats” entuziastas ir turite reikiamus įrankius, galite pabandyti atlikti pagrindinį lango reguliavimą. Vis dėlto, reikėtų tai daryti atsargiai, nes netinkamas reguliavimas gali sukelti didesnius nesklandumus.

Klausimas: Ar langų priežiūra gali užkirsti kelią jų užstrigimui? Atsakymas: Reguliarus langų priežiūros darbas, įskaitant rankenėlių ir užraktų tepimą bei rėmo valymą, gali žymiai sumažinti jų užstrigimo tikimybę. Priežiūra taip pat padeda išlaikyti langų funkcionalumą ilgesnį laiką.

Klausimas: Ar turėčiau kreiptis į specialistą, jeigu pats negaliu atidaryti užstrigusio lango? Atsakymas: Taip, jeigu savarankiški bandymai yra nesėkmingi ir langas vis tiek lieka užstrigęs, rekomenduojama kreiptis į patyrusį langų remonto specialistą, ypač jei pastebite sudėtingesnes mechanines problemas.